WITAJ NA NASZEJ STRONIE! JEŚLI CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI SUBSKRYBUJ NAS
Kartuskie Centrum Kultury
banner
займ на карту онлайн

Green squareXI MISTRZOSTWA KARTUZ za nami…

Data publikacji 2017-10-02

W tym roku po raz kolejny  żeglarze zawitali na coroczne regaty „MISTRZOSTW KARTUZ” organizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski LAMELKA w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.

Jak w poprzednich latach Flota dopisała. Zjechało się ponad 120jachtów z czego wystartowało i ukończyło bieg 118 jednostek. W sobotę dopisała pogoda żeglarska. Odbyło się aż 5 biegów. Następny dzień zakończono regaty dwoma biegami. Niedziela należała do jednych z najcieplejszych dni września. Około godz. 13:30 odbył się dodatkowy mecz VIP Racing w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub z udziałem przedstawicieli gmin powiatu kartuskiego: Somonina, Sierakowic, Chmielna oraz gminy Kartuzy, którą reprezentowali Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz i Aleksandra Maciborska-Pytka Dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury. Udział w regatach wzięła również gmina Kościerzyna.

W ramach wydarzenia  promującego żeglarstwo na jeziorach „Kółka Raduńskiego” w ViP rejsie zwyciężyła Gmina Sierakowice.

Gminę reprezentował w imieniu wójta – Marian Wnuk-Lipiński Koordynator ds. sportu. Drugie miejsce zajęła Gmina Chmielno reprezentowana przez Joannę Czerwionkę z klubu Damroka i trzecie wywalczyła Gmina Kościerzyna – Grzegorz Świtała – zastępca wójta wraz z ekipą Kościerską. Gratulujemy.


Przypomnijmy w pierwszej edycji regaty wygrał Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz  Gołuński, a w drugiej edycji Przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego  Mieczysław Woźniak.

Relacja i zdjęcia również na stronie http://www.kartuzy.pl/stolica_kaszub/sport/162-%C5%BCeglarstwo/860-%C5%BCeglarskie-xi-mistrzostwa-kartuz-ju%C5%BC-za-nami.

zlota_gora_mistrzostwa_kartuz_028.jpg

Tagi:Green squareAKTUALNOŚCI

Green squareARCHIWUM

decoration

Green squareMENU

decoration decoration  Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu decoration Centrum Informacji Turystycznej

Green squareTERMINARZ

Wrzesień  2018
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Green squareNAJBLIŻSZE WYDARZENIA