WITAJ NA NASZEJ STRONIE! JEŚLI CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI SUBSKRYBUJ NAS
Kartuskie Centrum Kultury
banner
займ на карту онлайн

Green squareStanisław Sawko zwycięzcą I Old Boys Regatta ZŁOTA GÓRA 2018

Data publikacji 2018-09-04

W dniach 1 i 2 września w Złotej Górze koło Kartuz odbyły się regaty „ I Old Boys Regatta ZŁOTA GÓRA 2018”. Organizatorem był UKŻ Lamelka i Kartuskie Centrum Kultury. Impreza była objęta patronatem: OCEAN SAILS Violetty i Stanisława Sawko, Burmistrza Kartuz i Prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Rywalizacja odbywała się tylko klasie Optymist.

Wśród dostojnych gości pojawiło się szereg czołowych zawodników rankingów światowych, czy Olimpijskich a także gości zagranicznych. Do regat ostatecznie zgłosiło się 13 zawodników, w tym 1 osoba z Francji.

Pomimo towarzyskiego charakteru imprezy regaty zostały przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad i procedur określonych Przepisami Regatowymi Żeglarstwa WS, wydanymi przez Polski Związek Żeglarski i instrukcją żeglugi. Rywalizacja na trasie była zacięta, od pierwszego do ostatniego miejsca na mecie z zasadami  Fair Play. Nie było zgłoszono żadnych protestów. Zawodnicy, którym przydarzyły się jakieś przewinienia sami, niezwłocznie i bez wezwania wykonywali karne kółka.

Po zakończeniu rywalizacji był posiłek regeneracyjny, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Zwycięzcą został Stanisław Sawko z 10 pkt, II miejsce zajął Leszek Dubiela, a III był Teofil Kaczmarek. Organizatorzy dodatkowo ufundowali nagrodę dla najlepszej żeglarki, która zajęła VI miejsce Aleksandry Ptak. Wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Organizatorów i Patronów regat.

Wszyscy chwalili imprezę i organizację. Szczególnie cennym doświadczeniem było żeglowanie na maleńkich łódeczkach. Niezależenie od miejsca w końcowej klasyfikacji wszyscy wyjeżdżali w bardzo dobrych nastrojach i żegnali się z pozdrowieniem „do zobaczenia za rok”. Prezes UKŻ Lamelka Mirosław Plichta oraz Stanisław Sawko podziękowali za udział w dwudniowej imprezie, wskazując na potrzeby integrowania środowiska żeglarzy jako spotkań kultywujących przekazywanie dobrych praktyk, budowanie środowiska żeglarskiego z wykorzystaniem potencjału doświadczonych trenerów i byłych czołowych zawodników rankingów światowych. Jak wskazano Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze  jest miejscem potencjału rozwoju żeglarstwa na wielu poziomach. /H.K./

IMG_8803A

IMG_8790

Zdjecie 2

IMG_8784

Tagi:Green squareAKTUALNOŚCI

Green squareARCHIWUM

decoration

Green squareMENU

decoration decoration  Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu decoration Centrum Informacji Turystycznej

Green squareTERMINARZ

Kwiecień  2019
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Green squareNAJBLIŻSZE WYDARZENIA


Copright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie