WITAJ NA NASZEJ STRONIE! JEŚLI CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI SUBSKRYBUJ NAS
Kartuskie Centrum Kultury
banner
займ на карту онлайн

Green squareRozstrzygnięto powiatowy etap konkursu „Rodnô Mòwa”.

Data publikacji 2018-04-20

Dziś od godzin rannych na deskach naszej sceny odbywały się eliminacje powiatowe konkursu  ” Rodnô Mòwa”.

 

IMG_7221

Pięknie brzmiący język naszych przodków i regionalne stroje to obraz naszej kultury, której  nie wolno nam zapomnieć, a co za tym idzie, należy ją pielęgnować.

A oto wyniki i ocean jury.

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Komisji Eliminacji powiatowych 47. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mowa”

w dniu 20 kwietnia 2018r.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca    Irena Kulwikowska

Członek                   Kazimiera Socha

Członek                   Barbara Konkol

Po wysłuchaniu 56 uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca:

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA I KLAS „O”

I miejsce        Agata Miotk                                       SP Mojusz

II miejsce       Antoni  Czaja                                     Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach

III miejsce     Melania Stromska                              SP Przodkowo

III miejsce     Kornelia Wantoch Rekowska            SP Goręczyno

Wyróżnienie:  Wiktoria Krauza                               SP nr 2 w Kartuzach          

 

KATEGORIA KLAS I – III Szkół Podstawowych

I  miejsce       Ewa Kotlowska                      SP Sierakowice

II miejsce      Lena Ciechanowska               SP nr 2 w Kartuzach

III miejsce     Alicja Liberadzka                  SP Miszewo

Wyróżnienie: Filip Neubaeur                       ZKiW Kamienica Szlachecka

KATEGORIA KLAS IV – VI Szkół Podstawowych

I miejsce        Paulina Prądzyńska                           ZKiW w Klukowej Hucie

II miejsce       Fabian Marszałkowski                      SP Mirachowo

III miejsce      Wiktoria Cybula                               ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej    

III miejsce     Milena Damps                                    Zespół Szkolno Przedszkolny w Szopie

Wyróżnienie: Michał Galiński                                SP Borkowo

KATEGORIA  VII i gimnazjum

I miejsce        Hanna Neubauer                    Gimnazjum w Szopie

II miejsce       Marta Krefta                          SP Tuchlino

II miejsce      Mateusz Synakowski             SP Somonino

Wyróżnienie: Kamila Domarus                   SP Pomieczyno     

 

KATEGORIA  Ponadgimnazjalne

I miejsce        Sylwia Szreder                       ZSZiO Kartuzy

II miejsce      Agata Reclaf                          ZSP Sierakowice

III miejsce     Wioleta Flisikowska              I LO w Kartuzach

Kategoria Dorośli

I miejsce        Bożena Muller                      Dom Pomocy Społecznej w Stężycy

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentować będą powiat kartuski na  finałach, które odbędą się 26-27 maja w Chmielnie. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom jak ich opiekunom, którzy tak pięknie przygotowali ich do konkursu. Życzymy laureatom kolejnych sukcesów i wygranej na finale w Chmielnie.

 

 

 

Tagi:



Green squareAKTUALNOŚCI

Green squareARCHIWUM

decoration

Green squareMENU

decoration decoration  Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu decoration Centrum Informacji Turystycznej

Green squareTERMINARZ

Grudzień  2018
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Green squareNAJBLIŻSZE WYDARZENIA


Copright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie