WITAJ NA NASZEJ STRONIE! JEŚLI CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI SUBSKRYBUJ NAS
Kartuskie Centrum Kultury
banner
займ на карту онлайн

Green squareDożynki gminne w Kartuzach z wysoką frekwencją i piękną pogodą.

Data publikacji 2018-08-26

Tradycyjnie dożynki rozpoczęto mszą świętą, po której wyruszył uroczysty pochód władz samorządowych, rolników i sołtysów. Na Placu Solidarności starostowie dożynek Iwona i Paweł Serkowscy z Borowa przekazali chleb burmistrzowi Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu.

Wszyscy mogli podziwiać specjalnie przygotowane na tę uroczystość wieńce i kołacze. W konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” udział wzięło 10 sołectw, zwycięzcą zostało sołectwo Mezowo.W konkursie na „Najpiękniejszy Kołacz Dożynkowy” pierwszą nagrodę otrzymało Smętowo Chmieleńskie, drugie Pomieczyńska Huta, a trze miejsce przyznano sołectwu z Mirachowo. Zwycięzcy konkursów będą reprezentować nas w dożynkach powiatowych w Żukowie.

W sołeckich rozgrywkach składających się z czterech konkurencji: Rzut beretem, Sołecczi Dart, Sołecczi Mundial oraz Gra o tron udział wzięło 20 sołectw. Zwycięską  drużyną zostało Borowo, po nich Pomieczyńska Huta i trzecie miejsce zajęła drużyna z Kolonii.

Oprócz wspomnianych konkursów i rozgrywek nie zabrakło również dobrej zabawy w postaci występów artystycznych zaproszonych gości, Weroniki Pryczkowskiej z zespołem, zespołów Event oraz Cristo Dance.

 

 

Tagi:Green squareAKTUALNOŚCI

Green squareARCHIWUM

decoration

Green squareMENU

decoration decoration  Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu decoration Centrum Informacji Turystycznej

Green squareTERMINARZ

Kwiecień  2019
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Green squareNAJBLIŻSZE WYDARZENIA


Copright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie