WITAJ NA NASZEJ STRONIE! JEŚLI CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI SUBSKRYBUJ NAS
Kartuskie Centrum Kultury
banner
займ на карту онлайн

Green squareCentrum Sztuki Tańca w Kartuzach. Zapraszamy na casting…

Data publikacji 2017-08-22

W Kartuzach powstanie Centrum Sztuki Tańca, które skieruje swoją ofertę do wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i już zdobytych umiejętności tanecznych.

Krolewna

Szkoły tańca istnieją w większości miast w Polsce. Placówki te, dają dużo radości, zabawy oraz możliwość rozwoju sportowego.

Pragniemy stworzyć w Kartuzach miejsce rzetelnej nauki, oceny oraz przygotowania scenicznego wszystkich uczestników. Nasz program szkoleniowy jest innowacyjny, oparty na indywidualnie opracowanej technice różnorodnych stylów tańca. Centrum prowadzone jest przez profesjonalną kadrę, pasjonatów i ludzi sztuki. Nasze osiągnięcia życiowe oraz sceniczne mają decydujący wpływ na poziom wiedzy jaką przekazujemy podopiecznym – wyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia w Kartuzach.

Centrum Sztuki Tańca jest dedykowane każdemu, bez względu na wiek i dotychczas zdobyte umiejętności. Ma to być miejsce dla osób pragnących tańczyć, trenować i miło spędzać czas. Dodatkowo planowane są szkolenia nowych nauczycieli tańca oraz prowadzenie sekcji zawodniczych, grup tanecznych solistów, duetów i formacji tanecznych. Celem Centrum jest pełne przygotowanie uczniów do pokazów tanecznych, występów scenicznych oraz turniejów tanecznych, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Cheerle Plakat

Twórcy szkoły pragną wyjść naprzeciw problemowi zagospodarowania czasu dzieciom i młodzieży w okresie wolnym od zajęć szkolnych. W tej kwestii planują zorganizować zajęcia taneczno-sportowe w ramach akcji „Lato w mieście” w okresie wakacji oraz „Zima w mieście” w okresie ferii zimowych.

Centrum Sztuki Tańca ma na celu szkolić i uczyć rzetelnie młodzież oraz dorosłych z Kartuz i okolic, jednak nie tylko. Organizatorzy przedsięwzięcia profesjonalizmem oraz dobrą duszą artystyczną chcą przyciągnąć dzieci, młodzież oraz dorosłych z całego Pomorza. Docelowo pragną stworzyć cykliczne projekty dedykowane wszystkim grupom wiekowym w podziale na początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych oraz grupy zawodowe.

Pierwszy temat to „Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne” w opcji weekendowej ( sobota/niedziela w godz. 9:00-20:00 z przerwą na posiłek i nocleg). Prowadzenie warsztatów: instruktorzy zapraszani z całej Polski oraz wewnętrzna kadra.

Drugi temat to „Obozy taneczno-sportowe” w okresie letnim oraz zimowym organizowane w formie wyjazdowej i stacjonarnej. Stacjonarne zajęcia dzienne z posiłkami, opieką medyczną, opieką instruktorską. Obozy wyjazdowe odbędą się w ośrodkach wypoczynkowych dostosowanych do potrzeb danej grupy treningowej. Baza noclegowa będzie posiadała zaplecze treningowe.

Trzeci temat to „Cykliczny Turniej Taneczny” zrzeszający tancerzy z całej Polski. Będą to dwudniowe imprezy opatrzone patronatem głównym. Turniej będzie prowadzony w podziale na poziom amatorski i zawodowy.

Wstępny program zajęć:

Style taneczne

1. Funky Jazz

2. Modern – współczesny

3. Klasyka – podstawy baletu

4. Hip-hop

5. Jazz

7. Show Dance

8. Taniec z rekwizytem

9. Akrobatyka

10. Ruch sceniczny

11. Etiudy – aktorstwo

12. Inne formy taneczne

13. Cheerleaders

Treningi

1. Technika tańca

2. Koordynacja

3. Rozciąganie

4. Plastyka ciała

5. Trening kondycyjny – siłowy

Założycielami szkoły oraz jednocześnie osobami prowadzącymi zajęcia są:

Adam Łukowski

Tancerz , choreograf teatralny, musicalowy, telewizyjny, filmowy. Instruktor fitness nowoczesne formy gimnastyki, instruktor funky jazz, instruktor sportów siłowych.

Możliwość tworzenia choreografii do filmu, teledysków, pokazów mody, koncertów, targów, programów telewizyjnych, premier filmowych dała szanse poznania wielu wspaniałych tancerzy, aktorów ludzi sceny – sztuki.

Człowiek uczy się przez całe życie, im więcej poznajemy ludzi tym więcej nowych możliwości otwiera przed nami każdy dzień.

Współpraca choreograficzna z wieloma firmami – Boss, Vistula, Levis, Adidas, La-nor, Cora, Deri, Rosignol, Playboy, Mercedes, Daewoo, Renault, Volvo, Iveco, Unicom Bols Group, Johnson&Johnson, Zepter International, Ikea, Dior, Remstme. Choreografia dla porgramów: Polsat – Sportowiec Roku, 5 – Lat Polsatu w Teatrze Wielkim. Pokaz taneczny Quo Vadis dla TP S.A., z udziałem Małgorzaty Walewskiej i Michała Bajora. Pokazy taneczne na premierach filmów Kill Bill, Piraci z Karaibów, Dom Latających Sztyletów, Zatańcz ze Mną i Shrek 2. Choreografia do filmu „Kochaj i rób co chcesz” Roberta Glińskiego. Wspólna Choreografia z Iwoną Orzełowską do musicalu „Bajlandia” gdzie kompozytorami muzyki byli: Pszona, Możdżer, Artur Rojek, Myslovitz i Kayah.

W latach 90-tych twórca pierwszych klas tanecznych w szkole podstawowej, prowadzenie pierwszych szkół tańca funky jazz w Warszawie 1991r – 2000r. Autorski program taneczno-sportowy dla trudnej młodzieży, program edukacja przez taniec i sport dla młodzieży mającej pierwszy kontakt z prawem.

Występy taneczne i choreografie Funky – Jazz – Rap na scenach zagranicznych (Wiedeń, Praga, Moskwa, New York).

Miał zaszczyt tańczyć w Teatrze Tańca „NEI” w latach 90″ zrzeszającym najlepszych tancerzy w Polsce – Danuta Petrow, Beata Wojciechowska, Edyta Kozak – choreograf założyciel – pomysłodawczyni T.T. NEI.

Choreografie dla zespołów tanecznych oraz solistów.

Sędzia turniejowy.

mgr sztuki SEBASTIAN BIAŁOBRZESKI

Z tańcem związany od 1981 roku. Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) na Wydziale – Pedagogiki Tańca, gdzie uzyskał tytuł mgr sztuki. W latach 1990 – 2009 był czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej.

Osiągnięcia Sebastiana Białobrzeskiego

Tańczył w spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych partie koryfejskie i solistyczne. Kilka wybranych: „Dziadek Do Orzechów”, „Don Kichot”, „Copelia”, Romeo i Julia”, „Korsarz”, „Giselle”, „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”, „Śpiąca Królewna”, „Dziady”, „MeneTekelFares”, „Edith”, „Makbet”, „Abalecadło”, „Piotruś i Wilk”.

Na swoim koncie ma liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych (Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Szwajcaria, Austria, Włoch). Obecnie współpracuje z ośrodkami tanecznymi w całej Polsce jako nauczyciel tańca i choreograf.

Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w kilku technikach (taniec klasyczny, taniec współczesny, jazz, barre au sol, hip hop – dla dzieci ) z dziećmi ,młodzieżą i dorosłymi. Jest twórcą wielu choreografii w dziecięcym i młodzieżowym ruchu amatorskim w Polsce.

Jest także jurorem festiwali tanecznych z kilkunastoletnim doświadczeniem i wykładowcą na wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tańca:

W roku 2005 otrzymał z rąk wojewody świętokrzyskiego nagrodę za propagowanie tańca wśród dzieci i młodzieży i przygotowywanie kolejnych edycji Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W 2004-2005 r. Choreograf i reżyser programu „Mała Miss” w Gdańsku. Współpracował także z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro oraz z TVP w realizacji Teatru Telewizji, pt: „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”.

Do szalonego zespołu dwóch choreografów – tancerzy dołączyła

Anna Michalska

Osiągnięcia Anny Michalskiej.

16 lat trenowała Gimnastykę Artystyczną reprezentując Polskę na arenach międzynarodowych m.in. trzykrotnie na Mistrzostwach Świata i trzykrotnie na Mistrzostwach Europy oraz wielokrotnie na Pucharach Świata(m.in. w Japonii, Portugalii, Rosji, Azerbejdżanie, Włoszech, Izraelu, Holandii, Niemczech, Grecji ). Reprezentantka Kadry Narodowej Polski w gimnastyce artystycznej w latach 2000-2009. Absolwentka AWFiS w Gdańsku. Od 7 lat pracuje jako nauczyciel Gimnastyki Artystycznej w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Tancerka Akrobatycznego Teatru Tańca „Mira Art”, finalistka IV edycji programu „Mam Talent”. Wraz z zespołem występowała dla Szejka Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Instruktorka Fitness i Pilates I i II stopnia.

Zajęcia

Treningi – spotkania taneczne będą miały miejsce w Gimnazjum nr 1 ulica Piłsudskiego 10 oraz w Kartuskim Centrum Kultury ul. Klasztorna 1

Zapisy

I tutaj mamy kilka możliwości, telefonicznie 570 500 365 e-mail info@taniechoreografia.pl oraz bezpośrednio na pierwszych zapisach w dniu Castingu do Przedstawienia „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków” 16.09.2017 godz 11:00 Kartuskie Centrum Kultury

Koszt zajęć

Koszt zajęć jest uzależniony od ilości zajęć na które uczęszczamy, im więcej trenujemy tym mnij płacimy 🙂 – przykładowo koszt miesięczny zajęć 1 x tygodniowo 60min Choreografia funky jazz 90zł netto. Dwa razy w tygodniu 60 minut opłata miesięczna wyniesie 140zł. Pojawią się treningi dodatkowe dla zespołów solistów lub osób występujących w przedstawieniu (przykładowo dojdą 4 treningi miesięcznie w soboty po 90 min – dla tej części uczestników As Dance Centrum Sztuki Tańca opłat więcej juz nie ma 🙂 Dla osób chcących korzystać z kilku form treningowych będą przewidziane karnety zniżkowe.

Zajęcia będą odbywały się minimum raz w tygodniu dla wszystkich grup początkujących, w miarę rozwoju uczestników ilość treningów będzie wzrastać.

As Dance Centrum Sztuki Tańca wprowadza własny system poziomów Sztuki Tańca – poziomy będą przydzielane poszczególnym uczestnikom w zależności od długości uczestnictwa w AS Dance Centrum Sztuki Tańca oraz zdanym egzaminom przygotowanym odpowiednio do danego poziomu.

Projektem otwierającym całą inicjatywę przy wsparciu Burmistrza Miasta Kartuz jest Casting do przedstawienia tanecznego dla dzieci ” Królewna Śnieżka 7 Krasnoludków”

Muzyka do przedstawienia Giacomo Rossini Leo Delibes. Choreografia – Scenariusz- Reżyseria Adam Łukowski oraz Sebastian Białobrzeski. W przedstawieniu wezmą udział dzieci z Zapisów – Castingu – uczęszczające na zajęcia As Dance Centrum Sztuki Tańca. Premiera przedstawienia odbędzie się w Kartuskim Centrum Kultury będącym partnerem wydarzenia. Wstępna data premiery Królewny Śnieżki 7 Krasnoludków” kwiecień – maj 2018r.

ZAPRASZAMY NA CASTING….

 

 

 

 

TANIEC KARTUZY PLAKAT

 

Tagi:Green squareAKTUALNOŚCI

Green squareARCHIWUM

decoration

Green squareMENU

decoration decoration  Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu decoration Centrum Informacji Turystycznej

Green squareTERMINARZ

Wrzesień  2018
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Green squareNAJBLIŻSZE WYDARZENIA